Kāzu foto
Attēli
Foto stāsts


 Kas būtu jāzina meklējot kāzu fotogrāfu?

Lielākā daļa no mums savā dzīves ritumā saskaras ar kāzu fotogrāfa meklējumiem - cits to dara vienu reizi, bet cits iespējams arī vairākas, bet visi mēs zinām, ka tad, kad šampanietis ir izdzerts un ziedi ir novītuši, kūka ir apēsta un kāzu kleita ir iegūlusi drēbju skapī - paliek atmiņas, kuras ir negaistošas un kāzu bildes, kurās skatoties pat pēc desmitiem gadu, pārdzīvotās emocijas atkal atgriežas. Un, lai tas tā būtu, ir svarīgi starp tiem fotogrāfiem, kas piedāvā savus pakalpojumus, atrast to, kas spētu dzirdēt Jūsu domas,  just līdzi Jūsu emocijām un prast to visi pārnest attēlā.

Fotogrāfa zināšanas, pieredze, domas lidojums, foto tehnika un piederumi, prasme tos lietot - tās ir tās sastāvdaļas, kuras teorētiski summējot vajadzētu iegūt augstu galarezultātu, bet ne vienmēr tas tā ir. Ir redzēti fotogrāfi, kas ir visu iespējamo asociāciju biedri, bet vērojot viņu darbus, rodas sajūta, ka šos cilvēkus tikai saucas par fotogrāfiem. Un ir tādi, kas atklāti pasaka, ka nav profesionāli fotogrāfi, bet viņu darbos mēs redzam gan pārdomas, gan emocijas un kaisli. Bet tās ir galējības, kuras pieminot gribēju pateikt tikai to, ka veicot izvēli ir vairāk jāiepazīst fotogrāfu padarītais, varbūt plašāk nekā tas, kas tiek parādīts viņu mājas lapās. Katram fotogrāfam savas darbības laikā veidojas savs stils. Cik viņš ir pieņemams pasūtītājam, tas ir jāsaprot pirms tam, kad ir veikts pasūtījums.

Kad esat izvēlējušies savu kāzu fotogrāfu, kura darbi Jūs uzrunā, tad ar viņu var diskutēt par pakalpojuma apjomu, izmaksām, maksājuma veidu utt. Un esmu pārliecināts, ka Jūs nekad nenožēlosiet savus ieguldījumus.  

Kā strādāju es?

Fotogrāfa darbā apvienoju savu iekšējo bagāžu un foto somas saturu, kurā parasti ir vieta arī rezerves tehnikai, kas nodrošina to, lai tehniskās ķibeles, kas dažreiz rodas, neietekmētu sniegtā pakalpojuma izpildi. Izmantoju arī savu autotransportu, tāpēc varu ierastes pie Jums jebkurā Latvijas vietā. Pēc iepriekšējas vienošanās sniedzu pakalpojumus arī ārpus Latvijas notiekošajos kāzu pasākumos.

Fotografējot cenšos būt neuzbāzīgs, neredzams fotožurnālists, kas iet meklē to labāko gaismu, fotografēšanas leņķi no kura Jūs izskatīsieties visjaukāk, kas netraucēs pasākuma norisei un tādējādi ļaus parādīt Jūsu patiesās emocijas, iekšējo un ārējo skaistumu. Mirkļos, kad mēs paliekam vieni kopā ar jauno pāri, mēģinam atrast pareizo vietu, uzspēlēt vai parādīt emocijas un kopēji veidot kaut ko skaistu un paliekošu attēlos uz mūžiem.

Pēc pasākuma beigām ir nākamais posms, kas jāiziet pirms fotogrāfijas nonāk Jūsu rokās - tā ir apstrāde, kas parasti vienmēr ir iekļauta cenā. Citreiz lielāks vai mazāks datorotas pieskāriens ir vajadzīgs, lai sakārtotu attēlu gan tehniski, gan vizuāli. Un tas ir darbietilpīgs process, tāpēc ir jārēķinās, ka vajadzēs tam atvēlēt laiku un nedaudz pacietības pirms redzat galarezultātu. Pēc visu darbu beigām Jūs saņemsiet visus attēlus JPEG formātā ierakstītus individuāli noformētā DVD diskā (os) gan oriģinālizmērā, gan arī samazinātā izmērā, kas ir paredzēti sūtīšanai epastā vai izmantošanai interneta vidē. Faili oriģinālizmērā tiek saglabāti ar 100% kvalitāti.

Ko piedāvāju Jums?

* Fotogrāfa pakalpojumus iepriekš norunātajā vietā un laikā (ja kāds cits to jau nav rezervējis). Tie varētu būt:

* Vecpuišu un vecmeitu ballītes;

* Pirmskāzu un pēckāzu fotosesijas;

* Kāzu foto (sākot no dažām stundām līdz pat vairākām dienām un kāzu ceļojumiem);

* Citus fotogrāfa pakalpojumus, kas Jums liekas svarīgi, bet nav minēti piedāvājumā un ir vai arī nav saistīti ar kāzām (protams, ja tie ir realizējami).

Fotogrāfa rezervēšana uz Jūsu plānoto pasākumu parasti notiek tiekoties klātienē (protams, ja tas ir iespējams), izrunājot visas vēlmes un vajadzības. Ja Jūs apmierina mans darba stils un piedāvājums, tad tiek noslēgts pakalpojuma līgums,  iemaksāta rezervācijas nauda un gaidīta Jūsu lielā diena;      

Kas papildus varētu būt iekļauts piedāvājumā?       

* Kāzu fotogrāfiju izgatavošana - iepriekš vienojoties par izmēriem, daudzumu un izmaksām;

* Kāzu fotoalbuma izgatavošanu (drukāta grāmata par jaukākiem Jūsu kāzu mirkļiem) - makets un druka;

* Slideshow izveidošana no labākajām fotogrāfijām demonstrēšanai DVD plejerī (skatīšanai  TV vai datorā). Izmantotajām fotogrāfijām parasti tiek veikta papildus apstrāde (ja pret to Jūs neiebilstat). Parasti tās ir krāsas, kuras nedaudz mainot, iegūstam stilistiski citu noskaņu;

*Tas, ko Jūs uzskatāt par svarīgu, bet nav iekļauts manā standarta piedāvājumā - protams, ja tas ir realizējams!

Izmaksas?

Nav vienotas cenas, tāpat kā nav vienādu kāzu, tāpēc par tām labāk uzzināsiet kontaktējoties ar mani. Vēlams sniegt plašāku informāciju par plānotajām kāzām, lai varētu arī nosaukt precīzas izmaksas!